MENU

 

 Nowe zdarzenia

 Archiwum
 
 Strona główna
 
 

 

 
Wizyt: 56469


15 maj - I Powiatowy Przegląd Twórczości Dziecięcej "Ze sztuką bezpieczniej"
15 maja, w pleszewskim kinie „Hel” odbył się po raz pierwszy Powiatowy Przegląd Twórczości Dziecięcej „Ze sztuką bezpieczniej”. Przegląd ten to ukoronowanie pracy edukacyjnej strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, którzy od kilku lat prowadzą skierowany do przedszkolaków i uczniów Szkół Podstawowych program „Bądźmy bezpieczni”

Dodano: 16 Maj 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
Zapraszamy!
I Powiatowy Przegląd Twórczości Dziecięcej już w czwartek w pleszewskim Kinie Hel. Zapraszamy


Dodano: 14 Maj 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
11 kwietnia –pożar stogu w Grodzisku
W piątek 11 kwietnia o godzinie 1:22 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o pożarze stogu w miejscowości Grodzisko.

Dodano: 11 Kwi 2014 sekc. Paweł Mimier
08 kwiecień - pożar budynku gospodarczego w Gizałkach.
8 kwietnia, około godziny 09:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o pożarze budynku gospodarczego, do którego doszło w Gizałkach na ul. Wodnej.

Dodano: 08 Kwi 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
Pleszewscy strażacy na targach "Agromarsz"
Prawie 23 tysiące osób odwiedziło tegoroczne Wiosenne Targi Rolno – Ogrodnicze „Agromarsz” – według organizatorów to jeden z rekordowych wyników. Wśród 180 wystawców nie zabrakło również pleszewskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Dodano: 08 Kwi 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
04 kwiecień - pożar poddasza budynku mieszkalnego
04 kwietnia, około godziny 21:40 dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Koźminiec gm. Dobrzyca.

Dodano: 07 Kwi 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
04 kwietnia - "dachowanie" auta na drodze krajowej nr 12.
12-letnie dziecko zostało poszkodowane w wypadku do którego doszło 04 kwietnia na drodze krajowej nr 12 w okolicy Gołuchowa.

Dodano: 06 Kwi 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
02 kwietnia - PIP, KRUS, ZSUG i PSP
W dniu 2 kwietnia br. przedstawiciele : Okręgowego Inspektoratu Pracy Oddział w Ostrowie Wlkp., Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówki Terenowej w Pleszewie, Zespołu Szkół Usługowo – Gospodarczych w Marszewie i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie przeprowadzili lustracje miejsc pracy i przeprowadzenia praktyk zawodowych młodych rolników.

Dodano: 04 Kwi 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
02 kwietnia - pożar magazynu w Pleszewie
W środę, 2 kwietnia o godzinie 18:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o pożarze magazynu w Pleszewie na ul. Zygmunta Augusta.

Dodano: 04 Kwi 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
02 kwietnia - pożary suchych traw
Pomimo licznych apeli kierowanych do społeczeństwa o zakazie wypalania traw i pozostałości rolniczych Państwowa Straż Pożarna w Pleszewie odnotowuje wzrost liczby pożarów traw, których w większości przyczyną jest celowe działanie człowieka.

Dodano: 04 Kwi 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
01 kwietnia - pożar stogu w Broniszewicach
01 kwietnia po raz kolejny doszło do pożaru stogu – tym razem w miejscowości Broniszewice. Jest to już trzeci tego typu pożar w ostatnim czasie. Wcześniej paliły się stogi w Pleszówce i również w Broniszewicach. Niewykluczone, że pożary te nie powstały przypadkowo.

Dodano: 04 Kwi 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
Po 40 latach służby odszedł na zasłużoną emeryturę...
31 marca odbyła się w Komendzie Powiatowej PSP w Pleszewie uroczystość związana ze zwolnieniem ze służby i przejściem na zaopatrzenie emerytalne st.kpt. Jana Woldańskiego - wieloletniego Dowódcy pleszewskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

Dodano: 04 Kwi 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
31 marzec - wypadek samochodu osobowego w Broniszewicach
31 marca o godzinie 10.21 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o wypadku do którego doszło w miejscowości Broniszewice. Wypadł tam z drogi samochód osobowy marki Opel Astra.

Dodano: 04 Kwi 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
19 marzec - ćwiczenia w firmie GASPOL
19 marca na sali konferencyjnej firmy GASPOL w Pleszewie odbyły się ćwiczenia aplikacyjne dotyczące przeciwdziałania poważnym awariom oraz podjęcia wspólnych działań ratowniczych w przypadku awarii lub powstania pożaru w pleszewskiej rozlewni gazu.

Dodano: 19 Mar 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
18 marzec – spotkanie z mieszkańcami Żegocina.
We wtorkowe popołudnie strażacy z pleszewskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej zostali zaproszeni do Szkoły Podstawowej w Żegocinie (gm. Czermin). Nie było to jednak spotkanie z uczniami, a z grupą mieszkańców tej miejscowości, którzy chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o bezpieczeństwie.

Dodano: 19 Mar 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
18 marca –zderzenie dwóch samochodów na drodze krajowej nr 12
18 marca o godzinie 8:18, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o wypadku do którego doszło w Lenartowicach na drodze krajowej nr 12. Zderzyły się tam dwa samochody, osobowy marki Ford Focus i dostawczy Mercedes.

Dodano: 18 Mar 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
15 marca – samochód osobowy uderzył w drzewo.
Dwie ranne osoby i rozbite auto – to efekt wypadku, do którego doszło 15 marca w miejscowości Kuźnia ( gmina Chocz), na drodze wojewódzkiej nr 442.

Dodano: 17 Mar 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
15 marca – dachowanie samochodu osobowego w Taczanowie II
15 marca o godzinie 2027 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o wypadku do którego doszło na drodze powiatowej w miejscowości Taczanowie II.

Dodano: 17 Mar 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
15 marca - pożar w Marszewie
W sobotę 15 marca około godziny czternastej, mieszkańcy jednego z domów jednorodzinnych w Marszewie zauważyli dym wydobywający się z pobliskiego budynku gospodarczego. Pożar wybuchł w znajdującej się tam kotłowni, ogień przeniósł się też na pozostałą część budynku.

Dodano: 17 Mar 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
Wichury nad powiatem pleszewskim
Kilkanaście przewróconych drzew, połamane konary i uszkodzone linie energetyczne to efekt silnego wiatru, który od kilku dni wieje nad powiatem pleszewskim.

Dodano: 17 Mar 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
13 marca – groźny wypadek dwóch samochodów w Pleszewie
W czwartek, 13 marca o godzinie 1034, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o wypadku do którego doszło w Pleszewie na skrzyżowaniu ulic Lipowej i Słowackiego.

Dodano: 13 Mar 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
W trosce o bezpieczny las.
W czwartek 13 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie odbyło się szkolenie dla dyżurnych Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego, które przeprowadził pracownik Nadleśnictwa Grodziec zajmujący się ochroną przeciwpożarową pan Tadeusz Hyży.

Dodano: 13 Mar 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
02 marca - pleszewscy druhowie na Targach Edukacyjnych
02 marca druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pleszewie wzięli udział w XVIII Targach Edukacyjnych - stoisko „EKOFORUM”, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dodano: 09 Mar 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
28 luty - wizyta w Rodzinnym Domu Dziecka
Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Pleszewie – sekc. Paweł Mimier wraz z sekc. Arturem Burchackim, odwiedzili Rodzinny Dom Dziecka w Kolonii Obory, prowadzony przez Andrzeja i Grażynę Andrzejak. Rodzinie przekazano czujnik tlenku węgla i trzy czujki dymu.

Dodano: 01 Mar 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
Wypalanie traw i pozostałości roślinnych
W związku z nadchodzącą wiosną oraz wzrostem temperatury Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie przypomina że wypalanie traw, pozostałości roślinnych na polach jest częstą przyczyną pożarów.

Dodano: 27 Luty 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie – apeluje!!!
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej wykonuje okresowe analizy sytuacji pożarowej na terenie powiatu. Ostatnie dane pokazują, że wzrosła ilość interwencji związanych z pożarami sadzy nagromadzonych w przewodach kominowych.

Dodano: 27 Luty 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
25 luty - wypadek czterech aut w Pleszewie
Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu dwóch ciężarówek i dwóch samochodów osobowych do którego doszło 25 lutego w Pleszewie.

Dodano: 26 Luty 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
24 luty - wypadek samochodu ciężarowego
24 lutego około godziny 21:30, dyspozytor pleszewskiego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP otrzymał informację o wypadku samochodu ciężarowego, który z nieznanych przyczyn zjechał z drogi w okolicy Grabu.

Dodano: 25 Luty 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
18 luty - znów Broniszewice...
Do zderzenia ciężarowego volvo i osobowego forda doszło późnym popołudniem, 18 lutego w Broniszewicach.

Dodano: 23 Luty 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
11 luty - kolejny pożar w Broniszewicach
Prawie całą noc trwało opanowanie i dogaszenie palącego się w Broniszewicach stogu słomy.

Dodano: 13 Luty 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
31 styczeń - pożar budynku gospodarczego w Broniszewicach
31 stycznia, kwadrans przed godziną drugą w nocy, dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o pożarze zabudowań gospodarczych w miejscowości Broniszewice.

Dodano: 03 Luty 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
30 styczeń - samochód dostawczy zderzył się z pociągiem
Do zderzenia samochodu dostawczego z pociągiem doszło 30 stycznia na przejeździe kolejowym w Suchorzewie.

Dodano: 30 Sty 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
29 styczeń - podsumowano miniony rok
W środę 29 stycznia odbyła się w pleszewskiej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej narada roczna podsumowująca działalność strażaków powiatu pleszewskiego w minionym 2013 roku.

Dodano: 30 Sty 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
25 stycznia - wybuch kotła CO w Koźmińcu
25 stycznia, kilka minut przed godziną czternastą, dyspozytor pleszewskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej otrzymał informację o eksplozji, do której doszło na jednej z posesji w Koźmińcu.

Dodano: 26 Sty 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
25 styczeń - kolejny wypadek w Pleszewie
W sobotę 25 stycznia, kilka minut przed godziną dziewiątą rano, dyspozytor pleszewskiego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał informację o zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w Pleszewie na ulicy Poznańskiej.

Dodano: 26 Sty 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
24 styczeń - spłonęły dwa auta w Suchorzewie
Dwa auta spłonęły 24 stycznia w Suchorzewie. Informacja o tym pożarze wpłynęła do pleszewskiego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej kilka minut przed godziną dziewiątą rano.

Dodano: 26 Sty 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
24 styczeń - zderzenie trzech aut w Pleszewie
Do zderzenia trzech aut doszło wczesnym rankiem 24 stycznia w Pleszewie na ulicy Poznańskiej.

Dodano: 26 Sty 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
15 styczeń - wypadki pierwszego, śnieżnego dnia
Pięć rozbitych samochodów – w tym dwa ciężarowe i jeden dostawczy, to efekt pierwszego, śnieżnego w tym roku dnia.

Dodano: 16 Sty 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
14 styczeń - czołowe zderzenie na krajowej dwunastce
Do wypadku osobówki i busa doszło 14 stycznia na drodze krajowej nr 12, w okolicy Kościelnej Wsi.

Dodano: 14 Sty 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
14 styczeń - kilometrowa plama paliwa w Pleszewie
Ponad kilometrowy wyciek paliwa usuwali we wtorek 14 stycznia strażacy z pleszewskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

Dodano: 14 Sty 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
13 styczeń - zderzenie dwóch ciężarówek i dwóch samochodów osobowych
Do zderzenia dwóch ciężarówek i dwóch samochodów osobowych doszło 13 stycznia w miejscowości Dobra Nadzieja.

Dodano: 14 Sty 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
Pleszewscy strażacy zagrali z WOŚP
12 stycznia po raz dwudziesty drugi w naszym kraju zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Swoją „cegiełkę” do tej akcji dorzuciła także Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

Dodano: 14 Sty 2014 st. sekc. Mariusz Glapa
18 grudnia – zderzenie dwóch samochodów w Bielawach
W środę, 18 grudnia o godzinie 10:34, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o wypadku do którego doszło na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Bielawy

Dodano: 20 Grudz 2013 asp. Bernard Król
18 grudnia – plama oleju po kolizji
Ponad dwie godziny trwało usuwanie skutków kolizji do której doszło 18 grudnia kilkanaście minut po godzinie piętnastej w Pleszewie na skrzyżowaniu ulic Ogrodowej i Słowackiego.

Dodano: 20 Grudz 2013 asp. Bernard Król
17 grudnia - pożar tworzyw sztucznych w Kościelnej Wsi
17 grudnia o godzinie szóstej dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o pożarze tworzyw sztucznych przeznaczonych do recyklingu w miejscowości Kościelna Wieś

Dodano: 20 Grudz 2013 asp. Bernard Król
15 grudnia - pożar budynku mieszkalnego w Broniszewicach
W niedzielę, 15 grudnia o godzinie dwudziestej pierwszej dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Broniszewice.

Dodano: 16 Grudz 2013 asp. Bernard Król
08 grudnia – pożar budynku gospodarczego w Gołuchowie.
W niedzielę, 8 grudnia o godzinie 21:34 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o pożarze budynku gospodarczym do którego doszło w Gołuchowie

Dodano: 09 Grudz 2013 asp. Bernard Król
05/07 grudnia – silny wiatr nad powiatem pleszewskim
Połamane drzewa blokujące drogi, zerwane linie energetyczne, uszkodzone dachy domów oraz konstrukcje wiat to efekt silnego wiatru, który nad powiatem pleszewskim panował od godzin wieczornych 5 grudnia aż do 7 grudnia. Strażacy w powiecie pleszewskim w związku z wichurą interweniowali 28 razy. Najwięcej interwencji związanych było z usuwaniem powalonych drzew i konarów na drogach. Łącznie we wszystkich zdarzeniach udział brało 126 strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu. Szczęśliwie w żadnych z tych zdarzeń nie ucierpieli ludzie.
Dodano: 09 Grudz 2013 asp. Bernard Król
05/06 grudnia – silny wiatr nad powiatem pleszewskim
Połamane drzewa blokujące drogi, zerwane linie energetyczne czy uszkodzone konstrukcje wiat to efekt silnego wiatru, który nad powiatem pleszewskim wieje od godzin wieczornych 5 grudnia. Do godz. 14 00 6 grudnia strażacy w powiecie pleszewskim w związku z wichurą interweniowali 17 razy.

GMINA-----------ILOŚC INTERWENCJI
PLESZEW----------5
CZERMIN----------3
CHOCZ------------1
GOŁUCHÓW-------3
DOBRZYCA--------3
GIZAŁKI-----------2

Łącznie we wszystkich zdarzeniach udział brała 85 strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu.


Dodano: 06 Grudz 2013 asp. Bernard Król
5 grudnia – pożar w Pleszewie
W czwartek, 5 grudnia o godzinie 15.28 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał zgłoszenie o pożarze kuchenki w budynku jednorodzinnym w Pleszewie przy ul. Kaliskiej.

Dodano: 06 Grudz 2013 asp. Bernard Król
Silnie powiało nad powiatem
Połamane drzewa i utrudnienia w komunikacji drogowej to bilans silnego wiatru, wiejącego nad powiatem pleszewskim wieczorem 24 listopada.
Pierwsze zgłoszenia zaczęły napływać do dyspozytora straży pożarnej kilka minut po godzinie dwudziestej. Przez kilkadziesiąt minut utrudniony był ruch na drodze wojewódzkiej nr 443, po tym jak w okolicy Gizałek zablokowały ją przewrócone drzewa. Podobnie było w Pleszewie na ul. Wierzbowej oraz w okolicy Gołuchowa i Taczanowa. W ciągu niespełna trzech godzin strażacy interweniowali pięć razy. Ze skutkami żywioły walczyli druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Gizałek, Gołuchowa i Pleszewa.

Dodano: 25 List 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
24 listopad - groźny pożar kamienicy na rynku w Choczu
Do groźnego pożaru doszło późnym popołudniem 24 listopada w centrum Chocza. Około godziny osiemnastej trzydzieści zauważono dym, wydobywający się z poddasza jednego ze stojących przy chockim rynku domów.

Dodano: 25 List 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
23 listopad - groźny wypadek na krajowej dwunastce
Ponad godzinę trwała akcja ratownicza i usuwanie skutków wypadku, do którego doszło 23 listopada w okolicach Popówka. Kwadrans przed godziną siedemnastą na drodze krajowej nr 12 doszło do czołowego zderzenia aut marki BMW i VW Passat.

Dodano: 25 List 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
21 listopad - dachowanie auta w Kowalewie
W czwartek, 21 listopada kilka minut przed godzina szóstą, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o wypadku do którego doszło w miejscowości Kowalew.

Dodano: 25 List 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
12 listopad - wypadek dwóch aut w Piekarzewie
Prawie dwie godziny trwała akcja ratownicza i usuwanie skutków wypadku, do którego doszło 12 listopada na trasie Pleszew - Chocz w miejscowości Piekarzew.

Dodano: 13 List 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
10 listopad - wypadek dwóch samochodów osobowych
Osiem osób wzięło udział w wypadku do którego doszło 10 listopada w okolicach Karmina.

Dodano: 13 List 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
07 listopad - tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 12 - dwie osoby nie żyją
Dwie osoby zginęły w wypadku do którego doszło siódmego listopada na drodze krajowej nr 12.

Dodano: 07 List 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
07 listopad - zderzenie motoroweru z mercedesem
Do zderzenia motoroweru z osobówką doszło 07 listopada na ulicy Szenica w Pleszewie.

Dodano: 07 List 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
04 listopad - zderzenie ciężarówki z osobówką.
Pięć osób, w tym trójka dzieci, trafiło do szpitala w wyniku wypadku do którego doszło 04 listopada na trasie Pleszew – Chocz.

Dodano: 05 List 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
02 listopada - groźny wypadek na drodze krajowej nr 12.
Do groźnego wypadku doszło 02 listopada na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Popówek. Około godziny siedemnastej trzydzieści „dachował” tam samochód marki Opel Astra

Dodano: 03 List 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
29 październik - ćwiczenia na terenie zakładu "Adros"
Kilka minut po godz. 13:00 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie został powiadomiony przez pracownika zakładu drobiarskiego „Adros” w Dobrzycy o tym, że przed chwilą na terenie zakładu doszło do wybuchu i pożaru cysterny przewożącej amoniak.

Dodano: 03 List 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
26 pażdziernik - pożar budynku gospodarczego w Pieruszycach
26 października, kilka minut przed godziną jedenastą rano dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Pieruszyce gm. Czermin.

Dodano: 28 Paź 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
26 pażdziernik - wypadek na drodze krajowej nr 12
26 października, kwadrans przed godziną dziesiątą rano, dyspozytor pleszewskiego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP otrzymał informację o wypadku do którego doszło w Gołuchowie, na drodze krajowej nr 12.

Dodano: 26 Paź 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
23 październik – poszukiwania zaginionej grzybiarki
Wieczorem 23 października kilkanaście minut po godzinie osiemnastej strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczu, Kwileniu, Józefowie i Kuźni, policja, rodzina oraz sąsiedzi poszukiwali 64 letniej kobiety, która podczas grzybobrania oddaliła się od grupy i zaginęła w lesie w okolicach Józefowa.

Dodano: 26 Paź 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
23 października – zderzenie dwóch samochodów w Kowalewie
W środę, 23 października o godzinie 15.28, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o wypadku do którego doszło na drodze powiatowej Pleszew - Dobrzyca, w miejscowości Kowalew.

Dodano: 26 Paź 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
19 października – zderzenie dwóch samochodów w Broniszewicach.
Jedna ranna osoba i dwa rozbite auta – to efekt wypadku, do którego doszło wieczorem 19 października w miejscowości Broniszewice na drodze powiatowej Pleszew – Chocz.

Dodano: 23 Paź 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
Podwójny sukces pleszewskich strażaków
18 października w Śremie odbył się XXVIII Śremski Halowy Turniej Drabiny Hakowej, w którym udział wzięło 62 strażaków z 11 komend powiatowych oraz miejskich z terenu województwa wielkopolskiego. Wśród startujących nie zabrakło również drużyny pleszewskich strażaków.

Dodano: 23 Paź 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
15 październik - dwa pożary jednej nocy
15 października, kilka minut po godzinie drugiej, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o pożarze stodoły w miejscowości Fabianów.

Dodano: 15 Paź 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
14 październik - BMW zderzyło się z traktorem
Do zderzenia BMW z ciągnikiem rolniczym doszło 14 października na ulicy Parkowej w Dobrzycy.

Dodano: 15 Paź 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
12 październik - fiat staranował peugeota i skrzynkę energatyczną.
Prawie godzinę trwała akcja ratownicza i usuwanie skutków wypadku do którego doszło12 października w miejscowości Prokopów.

Dodano: 15 Paź 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
09 październik - bus zderzył się z ciągnikiem rolniczym
Do kolejnego groźnego wypadku doszło 09 października w miejscowości Wierzchy (gm. Gizałki).

Dodano: 10 Paź 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
06 pażdziernik - strażacy na targach marszewskich.
Kilkanaście tysięcy osób odwiedziło 6 października tegoroczne jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze „AGROMARSZ”, które tym razem odbyły się pod hasłem „Przyjazna energia w domu i w ogrodzie”. Wśród kilkudziesięciu wystawców, po raz kolejny znalazło się również stoisko edukacyjne Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

Dodano: 06 Paź 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
Szkolenia z ratownictwa wodnego
W dniach 24.08-15.09, 31.08-15.09, 14.09-22.09 2013 roku na plaży i jeziorze Gołuchowskiego Ośrodka Turystyki i Sportu oraz obiektach Komendy Powiatowej PSP w Pleszewie odbyło się szkolenie strażaków ratowników OSP z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach.

Dodano: 06 Paź 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
24 września – kolejna ofiara śmiertelna wypadku drogowego
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 24 września na drodze wojewódzkiej nr 442 w miejscowości Niniew.

Dodano: 25 Wrze 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
19 września - wypadek w Broniszewicach
Dwie ranne osoby i dwa rozbite auta – to efekt wypadku, do którego doszło wczesnym rankiem 19 września w miejscowości Broniszewice na drodze powiatowej Pleszew – Chocz.

Dodano: 19 Wrze 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
16 września - groźny wypadek w Gizałkach
16 września, kilka minut po godzinie dziewiętnastej, dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o wypadku drogowym w miejscowości Gizałki.

Dodano: 18 Wrze 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
12 wrzesień - wypadek na drodze krajowej nr 11
Wieczorem, dwunastego września, kilka minut po godzinie dziewiętnastej, dyspozytor pleszewskiego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał informację o wypadku do którego doszło na drodze krajowej nr 11, w miejscowości Dobra Nadzieja.

Dodano: 14 Wrze 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
10/11 wrzesień - spłonęły trzy stogi
Trzy stogi spłonęły w nocy z 10 na 11 września w miejscowościach Chocz, Zawidowice i Pleszówka.

Dodano: 12 Wrze 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
07 wrzesień - grożny wypadek w Taczanowie II
Cztery osoby trafiły do szpitala w wyniku wypadku do którego doszło 07 września w Taczanowie II. Około godziny 17.30 zderzyły się tam dwa renaulty: Koleos i Clio.

Dodano: 09 Wrze 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
07 wrzesień - powiatowe zawody sportowo-pożarnicze OSP
07 września na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pleszewie, przeprowadzono Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze, w których wzięło udział 10 drużyn – trzy w kategorii żeńskiej i siedem drużyn męskich.

Dodano: 09 Wrze 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
03 wrzesień - III edycja Turnieju Czterech Wspinalni
03 września w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie odbyły się pierwsze starty we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej w ramach III Turnieju Czterech Wspinalni Ostrów Wlkp – Krotoszyn – Pleszew – Kalisz.

Dodano: 04 Wrze 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
29 sierpień - ciężarówka uderzyła w budynek mieszkalny
Do niezwykle groźnego wypadku doszło w czwartek 29 sierpnia w Pieruszycach. Około godziny szesnastej, przewożąca piasek ciężarówka marki Iveco, z nieznanych przyczyn wypadła z drogi, przewróciła się na bok i taranując ogrodzenie uderzyła w budynek mieszkalny.

Dodano: 02 Wrze 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
27 sierpień - wypadek na drodze krajowej nr 11.
Do wypadku na drodze krajowej nr 11 doszło 27 sierpnia w miejscowości Piekarzew.

Dodano: 29 Sier 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
22 sierpień - spotkanie z poznańskimi harcerzami
22 sierpnia, strażacy z KP PSP Pleszew i OSP Gołuchów spotkali się z przebywającymi na koloniach w Gołuchowie zuchami z 6 Poznańskiego Szczepu ZHR „Bractwo Wędrownicze”.

Dodano: 27 Sier 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
22 sierpień - wypadek na krajowej dwunastce
Do groźnego wypadku drogowego doszło w czwartek 22 sierpnia na drodze krajowej nr 12 w Kościelnej Wsi.

Dodano: 26 Sier 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
22 sierpień - zderzenie skutera z samochodem osobowym
Dwóch młodych mężczyzn trafiło do szpitala po zderzeniu się skutera z oplem, do którego doszło 22 sierpnia w Choczu na ulicy Łąkowej.

Dodano: 26 Sier 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
17 sierpień - pożar zboża w Dobrzycy
Pół hektara pszenicy spłonęło 17 sierpnia w Dobrzycy. Ogień zauważono kilka minut przed godziną szesnastą.

Dodano: 19 Sier 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
09 sierpień - tragiczny wypadek, jedna osoba zginęła
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 9 sierpnia na drodze krajowej nr 11 w Kowalewie.
Około godziny 21.40 zderzyły się tam dwa samochody osobowe marki Renault Espace i Honda Civic.

Dodano: 11 Sier 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
07 lipiec - spotkanie z dziećmi
Okres wakacyjny to nie tylko pora wypoczynku i zabawy, to także czas największej liczby wypadków wśród dzieci i młodzieży. Dlatego też Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie prowadzi spotkania i szkolenia dla wypoczywających na terenie naszego powiatu grup młodych ludzi.

Dodano: 07 Sier 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
06 sierpień - pożar przyczepy ze słomą
06 sierpnia, około godziny 14.30 w okolicy Galewa doszło do kolejnego pożaru związanego z pracami żniwnymi.

Dodano: 07 Sier 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
04 sierpień - pracowita niedziela
Niezwykle pracowitą dla strażaków z pleszewskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej okazał się pierwsza niedziela sierpnia. Tego dnia wyjeżdżali do akcji cztery razy, za każdym razem zdarzenia miały całkowicie odmienny charakter.

Dodano: 05 Sier 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
02 sierpień - pożar w miejscowości Pardelak
Dwie, przewożące słomę przyczepy spłonęły 02 sierpnie w miejscowości Pardelak.

Dodano: 05 Sier 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
29 lipiec - pożar stogu w Nowej Wsi (gm. Gizałki)
Pora żniw to czas zdecydowanie zwiększonej ilości pożarów. Tym razem nasi strażacy gasili płonący stóg.

Dodano: 30 Lip 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
Broniszewicki Piknik "Bezpieczne wakacje nad wodą.
Ponad 50 uczestników bawiło i uczyło się na pikniku „Bezpieczne wakacje nad wodą”.

Dodano: 30 Lip 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
Spotkanie z harcerzami w Gołuchowie
Jak co roku w Gołuchowie, na zorganizowanym przez kaliski hufiec obozie, odbyło się spotkanie strażaków, policjantów i harcerzy.

Dodano: 30 Lip 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
27 lipiec - pożar w Pleszewie
Ponad godzinę trwała akcja gaśnicza i usuwanie skutków pożaru, który wybuchł 27 lipca w Pleszewie.

Dodano: 28 Lip 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
26 lipiec - wypadek w Borucinie.
Dwie osoby wzięły udział w wypadku samochodu osobowego, do którego doszło 26 lipca w Borucinie.

Dodano: 26 Lip 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
23 lipiec - wizyta u małego Alana
23 lipca przedstawiciele Pleszewskiego Centrum Medycznego i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odwiedzili miesięcznego Alana, który urodził się podczas pożaru w pleszewskim szpitalu.

Dodano: 26 Lip 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
02 lipiec - drzewo runęło na przejeżdżające auto
O ogromnym szczęściu może mówić kierowca osobowego fiata, który cudem uniknął przygniecenia przez walące się drzewo.

Dodano: 03 Lip 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
30 czerwiec - "dachowanie" w Żychlinie
Dwie osoby wzięły udział w wypadku samochodu osobowego, do którego doszło 30 czerwca w Żychlinie, na drodze krajowej nr 11.

Dodano: 01 Lip 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
29 czerwiec - pożar w pleszewskim szpitalu
Półtorej godziny trwało gaszenie i usuwanie skutków pożaru, który wybuchł 29 czerwca w Pleszewskim Centrum Medycznym.

Dodano: 30 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
27 czerwiec - wypadek w Czerminku.
Ponad godzinę trwała akcja ratownicza i usuwanie skutków zderzenia się mitsubishi z mercedesem.

Dodano: 28 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
26 czerwiec - pożar zabudowań gospodarczych w miejscowości Psienie Ostrów.
Zniszczony budynek, spalone płody i maszyny rolnicze oraz poduszone prosięta – to bilans pożaru do którego doszło 26 czerwca w miejscowości Psienie Ostrów (gm. Czermin).

Dodano: 28 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
25 czerwca 2013 – ulewne opady nad powiatem pleszewskim
Intensywne opady deszczu jakie miały miejsce w dniu 25 czerwca br. nad powiatem pleszewskim były przyczyną licznych podtopień.
Dodano: 27 Czer 2013 asp. Bernard Król
XXIV Mistrzostwa Wielkopolski w Dwuboju Pożarniczym
21 czerwca 2013 r. w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się XXIV Mistrzostwa Wielkopolski w Dwuboju Pożarniczym.

Dodano: 24 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
II Ekoturniej Gminy Czermin
Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Gminna w Czerminie były organizatorami przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych „II Ekoturnieju Gminy Czermin”. Jedną z głównych atrakcji tej imprezy było spotkanie ze strażakiem.

Dodano: 24 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
23 czerwiec - tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 11 - jedna osoba nie żyje.
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 23 czerwca na drodze krajowej nr 11 w okolicach miejscowości Ludwina. Około godziny 05.20 rano zderzyły się tam osobowy fiat seicento z ciężarówką marki DAF.

Dodano: 24 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
20 czerwiec - kolejny pożar lasu.
Prawie pięć godzin trwało gaszenie pożaru lasu, który wybuchł 20 czerwca w okolicy Rokutowa.

Dodano: 24 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
19 czerwiec - wypadek w Oleścu Starym.
19 czerwca, kilka minut przed godziną szesnastą dyspozytor pleszewskiego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał informację o wypadku do którego doszło w miejscowości Stary Olesiec gm. Chocz.

Dodano: 24 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
17 czerwiec - pożar lasu w okolicach Nowego Oleśca
17 czerwca doszło do pierwszego w tym roku, w naszym powiecie, pożaru lasu.

Dodano: 18 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
17 czerwiec - wypadek na drodze krajowej nr 12
Ponad godzinę trwały działania strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie, którzy we wtorek 17 czerwce zostali wezwani do wypadku w miejscowości Przydziałki.

Dodano: 18 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
Wspaniały sukces pleszewskich strażaków
Wielkim sukcesem pleszewskich strażaków zakończyły się rozegrane w Słupcy "Eliminacje strefowe do Mistrzostw Wielkopolski w Dwuboju Pożarniczym". Pierwszy raz w historii tych zawodów, wśród startujących tego dnia drużyn, nasi strażacy okazali się najlepsi.

Dodano: 16 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
14 czerwiec - wypadek w Taczanowie Drugim
Ponad dwie godziny trwała akcja ratownicza i usuwanie skutków wypadku samochodu osobowo - dostawczego, do którego doszło w nocy z 13 na 14 czerwca.

Dodano: 14 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
12 czerwiec - pożar stodoły w Strzyżewie
12 czerwca o godzinie 20.15 dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o pożarze stodoły w miejscowości Strzyżew gm. Dobrzyca.

Dodano: 14 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
12 czerwiec - odnaleziono zwłoki mężczyzny
12 czerwca strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie wzięli udział w przeszukiwaniu rzeki Prosny, które prowadzone było w związku z zaginięciem młodego mężczyzny.

Dodano: 14 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
09 czerwiec - zderzenie dwóch ciężarowych mercedesów
Dwa ciężarowe mercedesy zderzyły się 9 czerwca na drodze wojewódzkiej nr 442 w Tomicach (gm. Gizałki).

Dodano: 10 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
09 czerwiec - pożar w DPS Fabianów
Do niegroźnego, na szczęście, pożaru doszło w nocy 09 czerwca na terenie Domu Pomocy Społecznej w Fabianowie.

Dodano: 10 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
07 czerwiec - usuwanie zatoru na Prośnie
07 czerwca strażacy z pleszewskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie usuwali zator na rzece Prośnie, utworzony przez naniesione przez wodę konary, gałęzie i zanieczyszczenia.

Dodano: 10 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
06 czerwiec - wypadek dwóch samochodów osobowych
Do wypadku dwóch samochodów osobowych doszło 06 czerwca w Pleszewie na drodze krajowej nr 11.

Dodano: 10 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
05 czerwiec - zderzenie dwóch aut na ulicy Marszewskiej w Pleszewie
Do zderzenia mercedesa z oplem doszło 05 czerwca na skrzyżowaniu ulic Marszewskiej i Moniuszki w Pleszewie.

Dodano: 06 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
02 czerwiec - groźny wypadek z udziałem motorowerzystów.
Do groźnego zderzenia motoroweru z samochodem osobowym doszło 02 czerwca w Taczanowie II.

Dodano: 03 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
01 czerwiec - ulewa nad powiatem pleszewskim
Zalane posesje i piwnice, uszkodzony dach i połamane konary drzew - to efekt ulewy, która przeszła 1 czerwca nad częścią naszego powiatu.

Dodano: 03 Czer 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
28 maja - szkolenie w taczanowskim gminazjum
Kilkudziesięciu uczniów gimnazjum w Taczanowie zostało przeszkolonych z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Młodzież uczyli strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie: asp. Przemysław Ostrowski i str. Maciej Dajczak.

Dodano: 31 Maj 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
28 maja - na ratunek desperatowi
Mężczyzna groził skokiem z dachu budynku wielorodzinnego przy ulicy Grunwaldzkiej w Pleszewie.

Dodano: 31 Maj 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
27 maja - finał powiatowego szczebla konkursu plastycznego "Zapobiegamy pożarom".
27 maja w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie odbył się finał eliminacji powiatowych konkursu plastycznego pt. "Zapobiegamy pożarom".

Dodano: 31 Maj 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
19 maja - festyn u pleszewskich strażaków
Kilkuset mieszkańców powiatu pleszewskiego odwiedziło swoich strażaków podczas festynu zorganizowanego na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

Dodano: 26 Maj 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
17 maja - uroczyste obchody Dnia Strażaka
W piątek 17 maja odbył się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka.

Dodano: 25 Maj 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
17 maja - mercedes zderzył się z walcem drogowym
17 maja, kilka minut po godzinie jedenastej rano, dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o wypadku do którego doszło w okolicy Żychlina. Na miejscu okazało się, że na drodze krajowej nr 11, osobowy mercedes zderzył się z walcem drogowym.

Dodano: 21 Maj 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
14 maja - zawalił się budynek mieszkalny
14 maja, około godziny 10:30 dyspozytor pleszewskiego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał informację, że w miejscowości Nowa Wieś (gm. Pleszew) doszło do zawalenia się budynku mieszkalnego.

Dodano: 15 Maj 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
14 maja - IV Powiatowy Młodzieżowy Turniej Ratowniczy
14 maja na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie po raz czwarty został przeprowadzony Powiatowy Młodzieżowy Turniej Ratowniczy, w którym, wzięły udział zespoły reprezentujące cztery gimnazja i cztery szkoły średnie z terenu naszego powiatu.

Dodano: 15 Maj 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
Zapraszamy na Drzwi Otwarte Pleszewskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej
Dodano: 13 Maj 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
27 kwietnia - dachowanie osobówki w Zielonej Łące
27 kwietnia, około godziny 3.30 rano, dyspozytor pleszewskiego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał informację o aucie, które wypadło z drogi i dachowało.

Dodano: 27 Kwi 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
24 kwiecień - kolejny groźny wypadek w Pleszewie
Do kolejnego groźnego wypadku doszło 24 kwietnia w Pleszewie, tym razem na ulicy Lenartowickiej.

Dodano: 25 Kwi 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
21 kwiecień - strażacy edukowali na Targach Rolno - Ogrodniczych „Agromarsz”
Kilkanaście tysięcy osób odwiedziło 21 kwietnia tegoroczne wiosenne Targi Rolno - Ogrodnicze „Agromarsz” w Marszewie. Wśród 130 wystawców, po raz kolejny znalazło się stoisko edukacyjne Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

Dodano: 25 Kwi 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
21 kwiecień - pleszewscy strażacy na "Motosercu"
21 kwietnia, po raz piąty w naszym kraju, odbyła się organizowana przez motocyklistów akcja zbierania krwi dla ofiar wypadków nazywana „Motosercem”. W tym roku przebiegała ona pod hasłem „Motocykliści dzieciom”.

Dodano: 22 Kwi 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
20 kwiecień - mężczyzna zasłabł na dachu
20 kwietnia, kilka minut po godzinie trzynastej, strażacy z pleszewskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej otrzymali informację, że na dachu jednej z posesji przy ul. Kasztanowej zasłabł mężczyzna.

Dodano: 22 Kwi 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
19 kwiecień - zderzenie trzech aut w Pleszewie
Seat, volvo i hyundai zderzyły się na skrzyżowaniu ulic Lipowej i Słowackiego w Pleszewie.

Dodano: 22 Kwi 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
13 kwiecień - wypadek na skrzyżowaniu ulic Hallera i Marszewskiej w Pleszewie.
Do wypadku dwóch samochodów osobowych doszło 13 kwietnia w Pleszewie na skrzyżowaniu ulic Marszewskiej i Hallera.

Dodano: 15 Kwi 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
"Bądźmy bezpieczni" - zajęcia w Szkole Podstawiwej w Kowalewie
Niesłabnącym zainteresowaniem cieszy się przygotowany i realizowany przez pleszewskich strażaków program edukacyjny „Bądźmy bezpieczni”. Tym razem odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Kowalewie.

Dodano: 13 Kwi 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
03 kwiecień - groźny wypadek w Sośnicy
Jedna osoba w szpitalu i dwa rozbite auta – to efekt wypadku, do którego doszło 03 kwietnia w miejscowości Sośnica gm. Dobrzyca.

Dodano: 09 Kwi 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
01 kwietnia - samochód uderzył w drzewo.
01 kwietnia, kilka minut przed godzinie dwudziestą pierwszą, dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informacją o aucie, które w miejscowości Kuchary wypadło z drogi i uderzyło w przydrożne drzewo.

Dodano: 09 Kwi 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
Spotkanie z naczelnikami OSP
20 marca 2013 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Pleszewie odbyło się zebranie z naczelnikami jednostek OSP z naszego powiatu.

Dodano: 09 Kwi 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
25 marzec - spłonęło Audi
Samochód osobowy marki Audi A6 spłonął 25 marca w okolicy Fabianowa.

Dodano: 26 Mar 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
23 marzec - pożar przy ulicy Poznańskiej w Pleszewie
Prawie godzinę trwało gaszenie i usuwanie skutków pożaru, który wybuchł 23 marca w magazynie używanych części samochodowych przy ulicy Poznańskiej w Pleszewie.

Dodano: 25 Mar 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
22 marzec - grożny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 442.
Dwa rozbite auta i cztery ranne osoby to bilans zderzenia się dwóch aut osobowych, do którego doszło 22 marca na drodze wojewódzkiej nr 442.

Dodano: 25 Mar 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
21 marzec - strażacy na VII Targach Edukacyjnych
21 marca, w Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie miał miejsce „Salon maturzystów” czyli VII Targi Edukacyjne Powiatu Pleszewskiego. Obok ofert edukacyjnych uniwersytetów poznańskich, wrocławskich i PWSZ w Kaliszu nie mogło zabraknąć wiadomości o działających na terenie naszego kraju szkołach pożarniczych.

Dodano: 25 Mar 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
21 marzec - spotkanie w gołuchowskim gimnazjum
21 marca pleszewscy strażacy wzięli udział w spotkaniu z gołuchowską młodzieżą gimnazjalną.

Dodano: 22 Mar 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
20 marzec - karambol na drodze krajowej nr 11
Pięć samochodów i dwanaście osób wzięło udział w kolizji, do której doszło 20 marca w Kowalewie, na drodze krajowej nr 11.

Dodano: 20 Mar 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
11 marzec - pożar warsztatu stolarskiego w Dobrzycy
Ponad godzinę trwało gaszenie i usuwanie skutków pożaru, który wybuchł 11 marca w Dobrzycy.

Dodano: 12 Mar 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
09 marzec - zerwana linia energetyczna
Do nietypowego zdarzenia doszło w 09 marca w Broniszewicach. Około godziny dziewiątej rano mieszkańcy jednej z posesji zauważyli zerwaną linię energetyczną. Uszkodzony przewód leżał na drodze, ogrodzeniu i części podwórza.

Dodano: 10 Mar 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
06 marzec - groźny wypadek w Pieruszycach
Do groźnego wypadku doszło w miejscowości Pieruszyce gm. Czermin. 06 marca, tuż przed południem dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o samochodzie osobowym, który uderzył w drzewo.

Dodano: 10 Mar 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
28 luty - pracowity dzień pleszewskich strażaków
Niezwykle pracowity dla pleszewskich strażaków okazał się ostatni dzień lutego. Tego dnia dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej dwukrotnie podrywał do akcji ratowników z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie oraz strażaków – ochotników z OSP Kowalew.

Dodano: 01 Mar 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
27 luty - rozdano nagrody w konkursie „Bezpieczne mieszkanie, spokojne życie”.
27 lutego w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie miało miejsce rozdanie nagród i uroczyste podsumowanie konkursu „Bezpieczne mieszkanie, spokojne życie”.

Dodano: 01 Mar 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
Zagrożenia nadchodzącej odwilży...
Powoli żegnamy zimę, od kilku dni widać oznaki nadchodzącej odwilży.
Temperatura w okolicach pięciu stopni powyżej zera oraz silny wiatr sprawiają, że śnieg błyskawicznie znika z pól, dróg i chodników. Wydaje się, że na akwenach wodnych lód ciągle trzyma się mocno. Jednak to tylko złudzenie – w wyniku roztopów poziom wody podnosi się, przez co lód staje się o wiele bardziej kruchy. Pamiętajmy, że chodzenie po nim jest teraz niebezpieczniejsze niż kiedykolwiek.

Dodano: 26 Luty 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
23 luty: tragiczny wypadek w Pile - jedna osoba nie żyje
Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w sobotę 23 lutego w miejscowości Piła gm. Chocz. Kilka minut po godzinie szesnastej dyspozytor pleszewskiego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP otrzymał informację o samochodzie osobowym, który uderzył w drzewo.

Dodano: 24 Luty 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
23 luty - pożar w kamienicy na pleszewskim rynku
23 lutego, kilka minut po godzinie dziesiątej rano, dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o pożarze w piwnicy jednej z kamienic stojących przy pleszewskim rynku.

Dodano: 24 Luty 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
15 luty - rozstrzygnięcie konkursu „Bezpieczne mieszkanie, spokojne życie,”.
15 lutego 2013 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie rozstrzygnięto Konkurs „Bezpieczne mieszkanie, spokojne życie,”.

Dodano: 16 Luty 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
14 luty - podsumowano miniony rok...
W czwartek 14 grudnia odbyła się w pleszewskiej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej narada roczna podsumowująca działalność strażaków powiatu pleszewskiego w minionym 2012 roku.

Dodano: 16 Luty 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
07 luty - pożar w bloku przy ulicy M. Reja w Pleszewie
07 lutego, około godziny drugiej w nocy, mieszkańcy budynku wielorodzinnego przy ulicy M. Reja w Pleszewie zauważyli silne zadymienie na klatce schodowej.

Dodano: 08 Luty 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
06 luty - samochód uderzył w słup oświetleniowy
06 lutego, kwadrans po godzinie dziewiątej rano, dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informacją o aucie, które w miejscowości Taczanów II wypadło z drogi i uderzyło w słup oświetleniowy.

Dodano: 06 Luty 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
05 luty - wypadek w okolicy Czermina
Niedostosowanie prędkości do niezwykle trudnych warunków panujących na drodze było prawdopodobnie przyczyną wypadku, który zdarzył się 05 lutego na trasie Pleszew - Czermin.

Dodano: 06 Luty 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
17 styczeń - pożar budynku w Pleszewie
Trzy godziny trwała akcja gaszenia i usuwania skutków pożaru, który wybuchł 17 stycznia w pustostanie przy ulicy Stefana Batorego w Pleszewie.

Dodano: 21 Sty 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
02 styczeń - ciężarówka uderzyła w osobówkę.
Prawie godzinę trwała akcja usuwania skutków zderzenia się ciężarówki z osobówką, do którego doszło 02 stycznia na drodze krajowej nr 11 w Pleszewie.

Dodano: 03 Sty 2013 st. sekc. Mariusz Glapa
29 grudzień - groźny wypadek w Kucharach
Do groźnego wypadku doszło w miejscowości Kuchary gm. Gołuchów. 29 grudnia około godziny 20:40 dachował tam samochód marki Audi TT, którym jechała jedna osoba.

Dodano: 30 Grudz 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
28 grudzień: tragiczny pożar w Fabianowie - jedna osoba nie żyje.
Jedna osoba zginęła, a trzy zostały poszkodowane w pożarze, do którego doszło 28 grudnia w Domu Pomocy Społecznej w Fabianowie (gm. Dobrzyca).

Dodano: 29 Grudz 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
26 grudzień - pożar transformatora w Pleszewie
26 grudnia, około godziny 13.30 doszło do pożaru transformatora przy ulicy Różanej w Pleszewie. W efekcie duża część miasta została pozbawiona elektryczności.

Dodano: 28 Grudz 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
Szkolenia OSP
Kurs kierowców – konserwatorów sprzętu ratowniczego, kurs dowódców oraz kurs naczelników OSP – takie dodatkowe umiejętności zdobyło stu sześćdziesięciu jeden strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych naszego powiatu, na trwających ponad miesiąc (od 27 października do 15 grudnia) szkoleniach.

Dodano: 24 Grudz 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
18 grudzień - zderzenie dwóch aut w Pleszewie
Późnym popołudniem 18 grudnia, kilka minut przed godziną szesnastą, dyspozytor pleszewskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej otrzymał informację o wypadku, do którego doszło w Pleszewie na drodze krajowej nr 11, w okolicy skrzyżowania z ulicą Podgórną.

Dodano: 18 Grudz 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
18 grudzień - pożar samochodu w Kowalewie
Samochód osobowy marki Fiat Seicento spłonął 18 grudnia przy posesji na ulicy Fabianowskiej w Kowalewie.

Dodano: 18 Grudz 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
17 grudzień - zadymienie w marszewskim Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym
17 grudnia, kilka minut po godzinie 23 przyjęto od Pani Dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo – Politechnicznych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Marszewie zgłoszenie dotyczące zadymienia na parterze szkolnego internatu, w którym znajduje się Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy. Na miejsce zadysponowany został zastęp gaśniczy z pleszewskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej. Strażacy byli przygotowani do interwencji w sprzęcie ochrony dróg oddechowych, jednak nie zachodziła taka konieczność. Mimo, że w całym obiekcie wyczuwalny był zapach spalenizny, a w niektórych miejscach widoczny dym, sprzęt pomiarowy i wykrywczy nie wykazał występującego dla ratowników zagrożenia.
W łazience, w której znajdowało się źródło dymu, pracownicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej otworzyli okno i rozpoczęli przewietrzanie. Na polecenie dowódcy akcji wietrzenie miało być kontynuowane do godzin porannych. Pozostałe pomieszczenia Ośrodka i internatu skontrolowano też detektorem wielogazowym, który nie wykazał niebezpiecznego stężenia tlenku węgla.

Dodano: 18 Grudz 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
16 grudzień - grożny wypadek w Karminku
Ponad dwie godziny trwała akcja ratownicza i usuwanie skutków groźnego wypadku, do którego doszło 16 grudnia w Karminku . Około godziny 4.30 rano, na skrzyżowaniu, zderzyły się dwa samochody osobowe marki VW Passat i Renault Scenic.

Dodano: 17 Grudz 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
15 grudzień - kolejne zatrucie tlenkiem węgla
Wieczorem, 15 grudnia doszło do kolejnego zatrucia tlenkiem węgla. Tym razem do szpitala trafiły cztery osoby mieszkające przy ulicy Kościelnej w Kowalewie. Gdy na miejsce dotarli strażacy z pleszewskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej stężenie objętościowe tlenku węgla w powietrzu wynosiło w niektórych miejscach ponad 170 ppm. Natychmiast ewakuowano z mieszkania wszystkie osoby. Strażacy musieli też wygasić piec CO. Dopiero godzina dokładnego wietrzenia sprawiła, że skład powietrza w tych pomieszczeniach wrócił do normy. Jest to już drugie zatrucie czadem w ciągu ostatniego miesiąca, dlatego przypominamy TLENEK WĘGLA (CZAD) JEST ŚMIERTELNIE GROŹNĄ TRUCIZNĄ, praktycznie niewyczuwalną ludzkimi zmysłami! Jedynym sposobem na wykrycie go w naszych mieszkaniach jest zamontowanie odpowiedniej czujki. Nie czekajmy więc na tragedię, która może dotknąć każdego z nas.

Dodano: 17 Grudz 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
14 grudzień - wypadek ciężarówki w okolicy Chocza
14 grudnia, kilka minut po godzinie dwunastej, doszło do groźnego wypadku z udziałem ciężarówki. Na drodze wojewódzkiej nr 442, pomiędzy miejscowościami Chocz i Piła, samochód ciężarowy marki Mercedes wypadł z drogi, uderzył w drzewo i łamiąc je wjechał kilkanaście metrów w pole.

Dodano: 14 Grudz 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
13 grudzień - zderzenie dwóch aut na ulicy Szenica w Pleszewie
Jedna osoba w szpitalu i dwa rozbite auta – to efekt wypadku, do którego doszło 13 grudnia na ulicy Szenica w Pleszewie.

Dodano: 14 Grudz 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
Kolejna czujka wylosowana!
W poniedziałek, 10 grudnia, rozlosowana została kolejna czujka dymu. Tym razem zdobyła ją Pani Małgorzata Szejner. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór czujki do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, mieszczącej się w Pleszewie przy ulicy Juliusza Słowackiego numer 19. Czujkę można odebrać od wtorku do piątku w godzinach 8.00 - 14.00.

Dodano: 10 Grudz 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
8 grudnia - zderzenie osobówki z ciężarówka w Kowalewie
Trzy osoby zostały poszkodowane w wypadku do którego doszło 8 grudnia w Kowalewie.

Dodano: 10 Grudz 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
07 grudnia - wypadek w Fabianowie
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze było prawdopodobnie przyczyną wypadku do którego doszło 07 grudnia w Fabianowie.

Dodano: 10 Grudz 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
03 grudnia - groźny wypadek w Gołuchowie
Trzy osoby uczestniczyły w wypadku - zderzeniu BMW z volkswagenem, do którego doszło 03 grudnia na drodze krajowej nr 12 w Gołuchowie.

Dodano: 06 Grudz 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
Kolejne losowanie czujki za nami...
W poniedziałek, 03 grudnia, rozlosowana została kolejna czujka dymu. Tym razem zdobyła ją Pani Krystyna Drygała. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór czujki do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, mieszczącej się w Pleszewie przy ulicy Juliusza Słowackiego numer 19. Czujkę można odebrać od wtorku do piątku w godzinach 8.00 - 14.00.

Dodano: 05 Grudz 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
01 grudzień - pożar piwnicy w Marszewie
01 grudnia, około godziny siedemnastej, mieszkańcy budynku wielorodzinnego w Marszewie zauważyli silne zadymienie na klatce schodowej. Natychmiast zaalarmowano Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży pożarnej w Pleszewie.

Dodano: 05 Grudz 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
26 listopad - zderzenie ciężarówki z osobówką w Pleszewie
Prawie pięć godzin trwała akcja ratunkowa i usuwanie skutków zderzenia ciężarowego mercedesa i samochodu osobowego marki Opel Astra.

Dodano: 05 Grudz 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
24 listopad - Manewry Ratownicze Pleszew 2012
W sobotę 24 listopada w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie odbyły się, po raz pierwszy, Manewry Ratownicze Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Powiatu Pleszewskiego Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych - Pleszew 2012.

Dodano: 04 Grudz 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
23 listopad - wypadek na drodze krajowej nr 11
Do kolejnego groźnego wypadku doszło na drodze krajowej nr 11 w Kowalewie.

Dodano: 26 List 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
23 listopad - zaatakował cichy zabójca...
23 listopada, po raz pierwszy w tym roku, zaatakował w naszym powiecie „cichy zabójca” czyli tlenek węgla.

Dodano: 26 List 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
20 listopad - kolejne zajęcia w ramach programu "Bądźmy bezpieczni"
Dnia 20 listopada strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Pleszewie odwiedzili Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Dobieszczyźnie, by w ramach programu edukacyjnego ,, Bądźmy bezpieczni” przeprowadzić zajęcia w przedszkolu, w ,,zerówce” oraz w klasach I-III.

Dodano: 26 List 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
19 listopada - grożny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 443
Do groźnego wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 443 w okolicy Orliny Małej (gm. Gizałki). Dziewiętnastego listopada, około godziny siedemnastej, zderzyły się dwa samochody osobowe: marki VW Golf i Opel Vectra.

Dodano: 22 List 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
19 listopad - kolejna czujka wylosowana
W poniedziałek, 19 listopada rozlosowana została kolejna czujka dymu. Tym razem zdobyła ją Pani Magdalena Królikowska. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór czujki do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, mieszczącej się w Pleszewie przy ulicy Juliusza Słowackiego numer 19. Czujkę można odebrać od wtorku do piątku w godzinach 8.00 - 14.00.

Dodano: 22 List 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
17 listopad - wypadek piaskarki w Ludwinie
Do niecodziennego wypadku doszło 17 listopada w Ludwinie. Kilka minut po godzinie dziewiątej rano jadąca drogą piaskarka wjechała do przydrożnego rowu i przewróciła się na bok.

Dodano: 22 List 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
14 listopad - zderzenie dwóch aut w Pleszewie
W środę 14 listopada, kilka minut przed godziną piętnastą, dyspozytor pleszewskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej otrzymał informację o zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w Pleszewie na ulicy Kochanowskiego.

Dodano: 22 List 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
Kolejna czujka wylosowana
W poniedziałek, 12 listopada rozlosowana została kolejna czujka dymu. Zwycięzcą jest pan Marcin Kubiak. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór czujki do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, mieszczącej się w Pleszewie przy ulicy Juliusza Słowackiego numer 19. Czujkę można odebrać od wtorku do piątku w godzinach 8.00 - 14.00.

Dodano: 12 List 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
09 listopad - groźny wypadek w Grabie
09 listopada dyspozytor Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację o groźnym wypadku w miejscowości Grab gm. Czermin. Około godziny dwudziestej drugiej jadący drogą wojewódzką nr 443 volkswagen wypadł z drogi i uderzył drzewo.

Dodano: 12 List 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
09 listopad - wypadek w Kucharach
Do niegroźnego wypadku doszło w piątek 9 listopada, na drodze krajowej nr 12 w Kucharach, gm. Gołuchów. Tuż przed godziną trzynastą kierująca samochodem marki Fiat Seicento straciła panowanie nad autem i wjechała do przydrożnego rowu.

Dodano: 12 List 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
08 listopad - odwiedziny pleszewskich wolontariuszy.
8 listopada Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie odwiedziła kolejna grupa młodzieży. Tym razem byli to pleszewscy wolontariusze, których na zwiedzanie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i poznanie „od kuchni” pracy strażaków, namówiła pani Lucyna Roszak ze Świetlicy Środowiskowej.

Dodano: 09 List 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
Kolejne losowanie czujki dymu
W poniedziałek, 05 listopada rozlosowana została kolejna czujka dymu. Tym razem powędruje ona do pana Huberta Jakrzewskiego. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do udziału w naszym konkursie.
Jednocześnie zapraszamy po odbiór nagród do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, mieszczącej się w Pleszewie przy ulicy Juliusza Słowackiego numer 19. Czujkę można odebrać od wtorku do piątku w godzinach 8.00 - 14.00.

Dodano: 05 List 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
02 listopad - wypadek w Broniszewicach
Prawie godzinę trwała akcja ratownicza i usuwanie skutków wypadku do którego doszło 02 listopada w miejscowości Broniszewice.

Dodano: 04 List 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
Kolejne losowanie czyjki dymu
W poniedziałek, 29 października rozlosowana została kolejna czujka dymu. Tym razem powędruje ona do pani Joanny Banaszak. Zwyciężczyni serdecznie gratulujemy, a wszystkich zachęcamy do udziału w naszym konkursie.
Jednocześnie zapraszamy po odbiór nagród do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, mieszczącej się w Pleszewie przy ulicy Juliusza Słowackiego numer 19. Czujkę można odebrać od wtorku do piątku w godzinach 8.00 - 14.00.

Dodano: 29 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
29 październik - groźny wypadek w okolicy Chocza
Ponad godzinę trwała akcja ratownicza i usuwanie skutków wypadku samochodu osobowo - dostawczego, do którego doszło wczesnym rankiem 29 października.

Dodano: 29 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
Ruszyła kolejna edycja programu "Bądźmy bezpieczni"
Już od początku roku szkolnego ruszyła kolejna edycja adresowanego do uczniów klas I – III szkół podstawowych i przedszkoli programu edukacyjnego „Bądźmy bezpieczni”. W ramach tego programu 24 października odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Jedlcu oraz przedszkola w Jedlcu i Kajewie.

Dodano: 29 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
23 październik - samochód uderzył w drzewo.
23 października, kilka minut po godzinie osiemnastej, dyspozytor pleszewskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej otrzymał informację o aucie, które w okolicach Chocza uderzyło w drzewo.

Dodano: 29 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
23 październik - zderzenie trzach aut w Kajewie
Do zderzenia trzech aut doszło 23 października w okolicach Kajewa na drodze krajowej nr 12.

Dodano: 29 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
Kolejna czujka rozdana!!!
W dniu 22 października komisja w składzie:
• Anna Cieślak,
• Waldemar Sawada,
• Waldemar Barański
przeprowadziła pierwsze losowanie czujki dymu.

Zwycięzcą losowania została pani Ilona Kuźniacka.
Kolejne losowanie już w następny poniedziałek.
Zwycięzców serdecznie zapraszamy po odbiór czujek od wtorku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00 w siedzibie komendy tj. Pleszew, ul. Słowackiego 19.Gratulujemy wygranej i zachęcamy kolejne osoby do udziału w konkursie poprzez wypełnienie formularza na naszych stronach WWW
Dodano: 25 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
22 październik - tragiczne zderzenie dwóch ciężarówek.
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 22 października w Białobłotach (gm. Gizałki) na drodze wojewódzkiej nr 443. Około godziny 11.30 na prostym odcinku drogi zderzyły się czołowo dwie ciężarówki daf i renault magnum.

Dodano: 23 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
20 październik - kolejny wypadek na drodze krajowej nr 11
Do kolejnego wypadku na drodze krajowej nr 11 doszło 20 października w Pleszewie.

Dodano: 23 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
14 październik - wypadek na krajowej "jedenastce"
Pięć osób wzięło udział w zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło 14 października na drodze krajowej nr 11 w Pleszewie.

Dodano: 15 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
12 październik - tragiczny wypadek w Bogusławiu (gm. Gołuchów)
Do tragicznego wypadku doszło wieczorem 12 lutego w Bogusławiu (gm. Gołuchów). Kilka minut po godzinie dwudziestej pierwszej, doszło tam do potrącenia rowerzysty.

Dodano: 15 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
12 październik - pożar auta w Pleszewie
Samochód osobowo-dostawczy marki Renault Kangoo spłonął wieczorem 12 października przy posesji na ulicy Koźmińskiej w Pleszewie.

Dodano: 15 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
12 październik - trzy auta zderzyły się na skrzyżowaniu ulic Hallera i Marszewskiej
Do zderzenia trzech samochodów osobowych doszło 12 października w Pleszewie na skrzyżowaniu ulic Marszewskiej i Hallera. Kilka minut przed godziną siódmą rano, na wyposażonym w sygnalizację świetlną skrzyżowaniu zderzyły się auta marek Renault 19, Opel Astra i Citroen.

Dodano: 15 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
10 październik - tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 12.
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 10 października w okolicach Gołuchowa. Około godziny 06:20 dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał informację, że na drodze krajowej nr 12 doszło do zderzenia trzech samochodów.

Dodano: 11 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
07 październik - pleszewscy strażacy na jesiennych Targach "Agromarsz"
Ponad 15.000 osób odwiedziło 7 października, tegoroczne jesienne Targi Rolno-Ogrodnicze „AGROMARSZ”, które tym razem odbyły się pod hasłem „Przyjazna energia w domu i w ogrodzie”.

Dodano: 11 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
Pierwsza czujka wylosowana !!!
Pierwsza czujka wylosowana !!!

W dniu 8 października komisja w składzie:
• Anna Cieślak,
• Jan Woldański,
• Waldemar Barański
przeprowadziła pierwsze losowanie czujki dymu.

Zwycięzcą losowania została Pani Danuta Wasiewicz-Musielak.
Kolejne losowanie już w poniedziałek.
Zwycięzców serdecznie zapraszamy po odbiór czujek od wtorku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00 w siedzibie komendy tj. Pleszew, ul. Słowackiego 19.Gratulujemy wygranej i zachęcamy kolejne osoby do udziału w konkursie poprzez wypełnienie formularza na naszych stronach WWW
Dodano: 09 Paź 2012 asp. Bernard Król
Wydaliśmy ponad 11 tysięcy kolorowanek
Ponad 11 tysięcy kolorowanek edukacyjnych dla dzieci wydano dzięki współpracy PGNiG oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

Dodano: 09 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
06 październik - pożar stodoły w Kościelnej Wsi
Prawie cztery godziny trwała akcja gaszenia i usuwania skutków pożaru stodoły, który wybuchł 06 października w miejscowości Kościelna Wieś.

Dodano: 08 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
06 październik - wypadek w Nowej Wsi
Wczesnym rankiem 6 października, w okolicy miejscowości Nowa Wieś (gm. Gizałki), dostawczy volkswagen zderzył się z przyczepą mijającej go ciężarówki.

Dodano: 08 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
30 wrzesień - pracowita niedziela pleszewskich strażaków
Ostatni dzień września okazał się niezwykle pracowity dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, którzy tego dnia trzykrotnie wyjeżdżali do wypadków drogowych.

Dodano: 01 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
26 wrzesień - osobówką w ciężarówkę
Do niecodziennego wypadku doszło wieczorem 26 września w Czerminie. Około godziny 22.30 samochód osobowy wjechał w ciężarówkę przewożącą prawie 6000 żywych kurczaków.

Dodano: 01 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
26 wrzesień - zderzenie dwóch aut w Lenartowicach
Jedna osoba ranna, dwa rozbite auta, uszkodzona przydrożna figurka i zniszczony płot – to bilans wypadku do którego doszło 26 września w Lenartowicach.

Dodano: 01 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
26 wrzesień - wypadek motorowerzysty
Do zderzenia skutera z osobówką doszło 26 września na ulicy Podgórnej w Pleszewie.

Dodano: 01 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
25 wrzesień - ciężarówka uderzyła w autobus
Ponad dwie godziny trwało usuwanie skutków zderzenia samochodu ciężarowego z autobusem.

Dodano: 01 Paź 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
21września - dwadzieścia lat po wielkim pożarze...
21 września, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerczynie (gm. Gizałki), odbyła się zorganizowana przez Nadleśnictwo Grodziec uroczysta narada.

Dodano: 26 Wrze 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
20 września - podsumowanie „I Pleszewskiej Gry Miejskiej”.
20 września odbyło się podsumowanie „I Pleszewskiej Gry Miejskiej”.

Dodano: 25 Wrze 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
18 wrzesień - nocny pożar stogu w Grodzisku.
Prawie połowę nocy trwało opanowanie i dogaszenie palącego się w Grodzisku stogu słomy.

Dodano: 19 Wrze 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
16 września - dachowanie auta w Taczanowie.
Cztery osoby wzięły udział w wypadku samochodu osobowego, do którego doszło wieczorem 16 września w Taczanowie.

Dodano: 17 Wrze 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
14 wrzesień - wybuch gazu w Toporowie, jedna osoba nie żyje.
14 września, kilka minut przed godziną trzynastą, mieszkańcy Toporowa gm. Gizałki, usłyszeli potężny huk. Chwilę potem nad jednym z budynków mieszkalnych zaczęła unosić się chmura ciemnego dymu.

Dodano: 15 Wrze 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
14 wrześnień - groźny pożar na dobrzyckim rynku
Do groźnego pożaru doszło rankiem 14 września w centrum Dobrzycy. Kilka minut po godzinie ósmej zauważono dym, wydobywający się z poddasza jednego ze stojących przy dobrzyckim rynku domów.

Dodano: 15 Wrze 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
12 wrzesień - drugi start w Turnieju Czterech Wspinalni
Mimo niepewnej pogody, 12 września w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie odbyły się drugie zawody we wspinaniu przy użyciu drabiny hakowej w ramach Turnieju Czterech Wspinalni Ostrów Wlkp – Krotoszyn – Pleszew – Kalisz.

Dodano: 13 Wrze 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
11 września - motocykl uderzył w osobówkę
O ogromnym szczęściu może mówić młody motocyklista, który 11 września uległ wypadkowi na ulicy Marszewskiej w Pleszewie.

Dodano: 11 Wrze 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
10 września - zderzenie czołowe w Chorzewie
Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku groźnego wypadku do którego doszło 10 września w Chorzewie (gm. Pleszew). Około godziny 14:30 zderzyły się tam czołowo samochód osobowy marki Renault Clio z busem dostawczym marki Fiat Ducato.

Dodano: 11 Wrze 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
09 września - groźny wypadek pod Popówkiem
Pięć osób, w tym półtoraroczne dziecko, wzięło udział w zderzeniu dwóch aut na skrzyżowaniu w okolicach Popówka.

Dodano: 09 Wrze 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
Manewry międzynarodowego modułu gaśniczego.
W dniach 29-31 sierpnia na terenie Nadleśnictwa Wronki w powiecie szamotulskim, odbyły się ćwiczenia modułu gaśniczego, który jest elementem Mechanizmu Wspólnotowego Ochrony Ludności Unii Europejskiej przeznaczonym głównie do działań poza granicami naszego kraju.

Dodano: 07 Wrze 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
Rajd rowerowy Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
Już po raz ósmy Zarząd Powiatowy ZOSP RP w Pleszewie zorganizował dla swoich najmłodszych druhów rajd rowerowy. Tym razem odbył się on 1 września w Czerminie i wzięło w nim udział ponad stu uczestników.

Dodano: 05 Wrze 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
02 wrzesień - pożar auta w Korzkwach
Samochód osobowo-dostawczy marki Ford Courier spłonął 02 września w miejscowości Korzkwy (gm. Pleszew).

Dodano: 03 Wrze 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
01 wrzesień - wypadek w Rokutowie
Niezachowanie odpowiedniej ostrożności podczas wykonywania manewru wyprzedzania była prawdopodobnie przyczyną wypadku, który zdarzył się 1 września na trasie Pleszew - Rokutów.

Dodano: 03 Wrze 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
27 sierpień - nocny wypadek na trasie Pleszew - Chocz
Wieczorem 27 sierpnia w miejscowości Pardelak, na trasie Pleszew – Chocz, miał miejsce kolejny groźny wypadek drogowy.

Dodano: 28 Sier 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
27 sierpień - groźny wypadek na drodze krajowej nr 11
Do kolejnego groźnego wypadku doszło 27 sierpnia w Kowalewie na drodze krajowej nr 11. Tym razem wzięły w nim udział motocykl i dwa samochody osobowe.

Dodano: 28 Sier 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
Wzrasta ilość pożarów budynków mieszkalnych
Służba kontrolno – rozpoznawcza pleszewskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej wykonuje okresowe analizy sytuacji pożarowej na terenie powiatu. Ostatnie dane pokazują, że w bieżącym roku poważnie wzrosła liczba pożarów budynków mieszkalnych. Już po ośmiu miesiącach odnotowaliśmy blisko 100 % więcej tego typu zdarzeń niż w całym poprzednim roku.

Dodano: 25 Sier 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
22 sierpień - wypadek w Bronowie
Prawie trzy godziny trwała akcja ratunkowa i usuwanie skutków zderzenia samochodu ciężarowego DAF i samochodu osobowego marki Fiat Cinquecento.

Dodano: 25 Sier 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
21 sierpień - kolejny wypadek na drogach naszego powiatu
Do kolejnego groźnego wypadku doszło 21 sierpnia na trasie Pleszew – Grab w okolicach Czermina. Około godziny dziesiątej rano zderzyły się tam dwa samochody: osobowy opel i dostawczy peugeot.

Dodano: 22 Sier 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
Już niedługo rozpoczęcie nowego roku szkolnego...
Koniec wakacji to dla strażaków z Pleszewskiej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej czas przygotowań do realizacji kolejnej edycji programu edukacyjnego „Bądźmy bezpieczni”, kierowanego do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu pleszewskiego.

Dodano: 20 Sier 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
19 sierpień - kolejny wypadek w Pleszewie
Siedem osób, w tym dwoje dzieci, wzięło udział w wypadku, do którego doszło 19 sierpnia na skrzyżowaniu ulic Marszewskiej i Gdańskiej w Pleszewie.

Dodano: 20 Sier 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
13 sierpień - "czołówka" w Pleszewie
13 sierpień okazał się pechowy dla dwójki kierowców, którzy zderzyli się czołowo w Pleszewie.

Dodano: 14 Sier 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
10 sierpień - pożar poddasza w Czerminie
Ponad trzy godziny trwała akcja gaszenia i usuwania skutków pożaru, który wybuchł 10 sierpnia w Czerminie.

Dodano: 12 Sier 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
10 sierpień - pożar kotłowni w Pleszewie
Do pożaru kotłowni doszło 10 sierpnia około godziny piątej rano, w jednej z pleszewskich posesji przy ulicy Niesiołowskiego.

Dodano: 10 Sier 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
09 sierpień - zadymienie w bloku na osiedlu Mieszka I
09 sierpnia, kilka minut przed godziną szesnastą w jednym z bloków na osiedlu Mieszka I w Pleszewie zauważono wydobywający się z okien dym. Natychmiast zaalarmowano dyspozytora Państwowej Straży Pożarnej, który wysłał na miejsce akcji zastęp gaśniczy i podnośnik z pleszewskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

Dodano: 10 Sier 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
Zanim wezwiesz strażaków koniecznie przeczytaj!


W okresie wiosenno-letnim wielkopolscy strażacy odbierają od kilkudziesięciu do kilkuset zgłoszeń z prośbą o usunięcie gniazda os lub szerszeni.
Dodano: 08 Sier 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
07 sierpień - emisja gazu w jednym z pleszewskich mieszkań.
Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zatrucia gazem - to nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce 07 sierpnia w jednym z domów przy ulicy Kaliskiej w Pleszewie.

Dodano: 08 Sier 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
"Bezpieczne wakacje 2012" w powiecie pleszewskim
Od początku czerwca Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie bierze udział w ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje 2012, której celem jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa podczas spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Dodano: 06 Sier 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
03 sierpień - pożar auta w Pleszewie
Samochód osobowy marki Renault Laguna spłonął 03 sierpnia w Pleszewie na ul. Batorego.

Dodano: 06 Sier 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
03 sierpień - wypadek na ulicy Kaliskiej w Pleszewie
W piątek 3 sierpnia, kilka minut przed godziną piętnastą dyspozytor pleszewskiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej otrzymał informację o zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w Pleszewie na ulicy Kaliskiej.

Dodano: 06 Sier 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
Podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas burz, wichur i wyładowań elektrycznych.
Strażacy radzą jak zachować się podczas gwałtownych burz.

Dodano: 03 Sier 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
29/30 lipiec - "wypadkowa noc" w powiecie pleszewskim
Do dwóch bardzo groźnych wypadków doszło na terenie powiatu pleszewskiego w nocy z 29/30 lipca.

Dodano: 30 Lip 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
Rozpoczęły się żniwa...
Żniwa już rozpoczęte, a wraz z nimi rozpoczęły się charakterystyczne dla tego okresu zdarzenia.

Dodano: 30 Lip 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
28 lipiec - awaria przyłącza gazowego
Do niebezpiecznej, lecz na szczęście niegroźnej w skutkach awarii przyłącza gazowego doszło 28 lipca w miejscowości Jedlec gm. Gołuchów.

Dodano: 30 Lip 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
27 lipca - groźny pożar w Dziewiniu Dużym
27 lipca, kwadrans po godzinie jedenastej rano dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej otrzymał informację o pożarze, który wybuchł w budynku mieszkalnym w miejscowości Dziewiń Duży.

Dodano: 30 Lip 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
24 lipiec - kolejny wypadek na drodze krajowej nr 11.
Trzy rozbite auta i jedna osoba w szpitalu – to bilans wypadku do którego doszło 24 lipca na drodze krajowej nr 11 w Suchorzewie.

Dodano: 25 Lip 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
23 lipiec - pożar stodoły w miejscowości Pardelak.
Prawie cztery godziny trwała akcja gaszenia i usuwania skutków pożaru stodoły, który wybuchł 23 lipca w miejscowości Pardelak (gm. Pleszew).

Dodano: 25 Lip 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
22 lipiec - czołowe zderzenie w Pleszewie
Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych – hyundaia z citroenem, doszło 22 lipca o godz. 18.40 w Pleszewie, na drodze krajowej nr 11.

Dodano: 23 Lip 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
12 lipiec – ćwiczenia na zamku w Gołuchowie
Kilka minut przed godziną jedenastą dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pleszewie otrzymał informację z monitoringu przeciwpożarowego o pojawieniu się ognia w muzeum na zamku w Gołuchowie.

Dodano: 17 Lip 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
06 lipiec - zderzenie osobówki z ciężarówką
Prawie dwie godziny trwała akcja ratownicza i usuwanie skutków wypadku, do którego doszło szóstego lipca na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Piekarzew.

Dodano: 09 Lip 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
04 lipiec - groźny wypadek z udziałem siedmiu osób
Do groźnego wypadku doszło 4 lipca na ul. Kaliskiej w Pleszewie. Dyspozytor Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie kilka minut przed godziną piętnasta otrzymał informację o zderzeniu dwóch samochodów osobowych w których podróżowało siedem osób, w tym dwoje dzieci.

Dodano: 09 Lip 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
04 lipiec - groźny wypadek z udziełem dzieci
Prawie godzinę trwała akcja ratownicza i usuwanie skutków wypadku, do którego doszło czwartego lipca na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Kowalew.

Dodano: 06 Lip 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
03/04 lipiec - pracowita noc pleszewskich strażaków
Dwa rozbita auta i trzy osoby w szpitalu to efekt wypadków, które miały miejsce w nocy z trzeciego na czwartego lipca w okolicach Pleszewa.

Dodano: 06 Lip 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
Seria pożarów w lasch
W ciągu ostatnich dni doszło aż do pięciu pożarów lasu w okolicy miejscowości Gizałki.

Dodano: 06 Lip 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
30 czerwca - pożar poddasza w Tursku
30 czerwca strażacy z Pleszewskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołuchowie zostali wezwani do pożaru, który zauważono w Tursku.

Dodano: 03 Lip 2012 st. sekc. Mariusz Glapa
Content Management Powered by CuteNews


Zdarzenia - Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie